Et välistada valesti mõistmine, loobub Kaitsevägi kogu relvastusest; ainsaks varustuseks jääb rõõmus rivilaul!

Sõdurid
376 Shares

AJATEENIJAD HARJUTAVAD USINALT EDASPIDI AINSA RELVANA KAITSEVÄE KASUTUSSE JÄÄVAT RIVILAULU.

Täna teatas Eesti Kaitseväe juhtkond, et alates 1. juunist loobub kaitsevägi kogu senini kasutuses olevast relvastusest. Otsus puudutab kogu kaitseväe poolt kastustavat kerge- kui ka raskerelvastust, samuti kaitseväelaste isiklikke enesekaitsevahendeid.

Täielikult relvastusest loobumisega soovib kaitsevägi välistada absuluutselt kõik võimalused, et mõni naaberriik saaks süüdistada Eesti kaitseväge erinevates provokatsioonides või võiks mõista kaitseväe tegevust valesti.

Kaitseväe pressijaoskonna ülem kapten Karutommi sõnul soovitakse selle sammuga ennetada võimalust, et mõni kaitseväe poolt sooritatav sõjalise iseloomuga tegu rebitaks välja üldisest sündmuse kontekstist.

“Eestis on palju isikuid, teiste hulgas ajakirjanikud ja välisriikide luureorganite esindajad, kes jälgivad kõrgendatud tähelepanuga kaitseväe igapäevaseid tegemisi, sealhulgas igapäevaseid treeninguid kui ka eriotstarbelisi õppuseid ja õppekogunemisi,“ selgitas Karutomm.

“Kuna relvi kasutavad kaitseväelased ja ajateenijad võivad jääda mõne ajakirjaniku või välisriigi luureorganisatsiooni esindaja vaatevälja, siis on soovitav seda teha ilma relvastuseta,” lisas Karutomm.

„Selliselt välditakse võimalust, et avalikkus, ajakirjandus või mõni muu kaitseväe tegevuse vastu huvi tundev osapool rebiks kaitseväe igapäevategevuse välja üldisest kontekstist välja. Samuti ei saa siis mitte keegi kujutada kaitseväelasi pahatahtlike sõjarditena või mõnel muul ohtu ärataval viisil,” selgitas Karutomm.

Kaitseväe esindaja sõnul ei jaa kaitsevägi peale kerge- ja raskerelvastusest loobumist siiski mitte päris relvituks – kõigil kaitseväelastel ja ajateenijatel on terve päeva lubatud kasutada oma head tuju ja laulda rõõmsaid rivilaule.

„Eesti kaitsevägi hakkab edaspidi lähtuma tuntud põhimõttest, et hea sõna võidab võõra väe. Eestlased on teada-tuntud laulurahvas, seetõttu pöörab kaitsevägi varasemast suuremat tähelepanu erinevate rõõmsate rivilaulude omandamisele ja igapäevasele kasutamisele,“ lisas Karutomm.

„Edaspidi lähtub kaitsevägi Eesti kaitsmisel põhimõttest, et tuntud laulurahvana me lihtsalt laulame oma vaenlase surnuks!“ oli Karutomm konkreetne.

Hea Abiratta lugeja! Palume Sinu abi oma tegevuse jätkamiseks. Kliki siia ja toeta meid! Iga euro loeb!

Foto: Postimees/Scanpix

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga